Škole za Afriku

Izvješće - travanj do lipanj 2013.

Učenici 1. - 8. razreda prikupljali su novac u razredne kutijice tijekom školske godine, te je isti uplaćen na račun UNICEF-a za projekt ''Škole za Afriku''.

Od 4. - 6. mjeseca ukupno je prikupljeno 651,30 kn, a osobito moram pohvaliti učenike nižih razreda te njihove učiteljice (posebno 4. razrede) koji su se aktivno i odgovorno uključili u akciju.

Za vrijeme Dana škole, 29.05.2013., prikupljeno je 748,70 kn na prodajnoj izložbi kada se prodavao nakit od papira koji su izradili učenice Kreativne grupe, te učenici nižih razreda i nekoliko učenika 5., 6. i 8. razreda pod vodstvom psihologinje škole. Isto tako, roditelji i djeca polaznici predškole, pod vodstvom odgajateljice Dragice Kraljić, izrađivali su broševe od gline te cvjetove od krep papira koji su se također prodavali za Dan škole.

Od srca zahvaljujem svima koji su se uključili u akciju ove školske godine, te mogu odmah najaviti da ćemo se kao škola i slijedeće školske godine uključiti u akciju UNICEF-a za pomoć djeci u Africi!

Irena Šestak, dipl. psiholog

objavio: Iva Naranđa Irena Šestak   datum: 28. 6. 2013.

UNICEF - ŠKOLE ZA AFRIKU

Naša škola se 2012. godine uključila u UNICEF-ov projekt ''Škole za Afriku''.

Pod vodstvom psihologinje škole, Irene Šestak, djeca će kroz brojne radionice biti upoznati sa životom djece u Etiopiji, a aktivnosti će također biti i humanitarnog karaktera. Naime, djeca od 5-8. razreda će kroz cijelu školsku godinu prikupljati novac u razrednu kutiju u obliku škole (ideja je da svaki učenik donira  1KN kroz mjesec dana). Isto tako, u predbožićno vrijeme, uz pomoć odgajateljice Dragice organizirat će se i radionice za roditelje, a izrađeni ukrasi će se prodavati na Božićnoj priredbi te će novac od prodaje također biti doniran UNICEF-ovom projektu. Djeca od 1.-4. razreda imat će priliku kupiti igračku od učenika viših razreda, a novac će isto tako ići djeci u Africi.

ŠKOLE ZA AFRIKUCilj ovog projekta je osvijestiti djecu  da svako treće dijete u najugroženijim zemljama afričkog kontinenta nema sigurno okruženje za igru i učenje, da se djeca tih područja svakodnevno  suočavaju s nedostatkom hrane i pitke vode, kao i brojnim drugim životnim problemima. Druženje s vršnjacima i bezbrižno djetinjstvo zamjenjuje surova borba sa siromaštvom i neimaštinom. U takvim okolnostima, za veliki broj djece,  škole kakve mi danas poznajemo daleka su budućnost, a odrastanje u vrtićima poput naših tek jedan od mnogih životnih snova.

Upravo zbog toga i naša će škola postati dio projekta te će pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija!

Što se može nabaviti donacijama

95 kn

knjige i bilježnice za dva učenika za jednu školsku godinu

190 kn

klupa i stolice za dva učenika

280 kn

osnovni edukacijski paket (školski pribor, bilježnice) za djecu iz najugroženijih obitelji

360 kn

dodatna edukacija učitelja za kvalitetan rad koji uvažava potrebe i prava djece

700 kn

stoji "škola u kutiji" - kovčeg pun stvari koje se mogu naći u učionici (bilježnice, olovke, gumice, škare, ploča), a koji se upotrebljava u izvanrednim situacijama. Komplet sadrži potreban pribor za dva učitelja i preko 80 učenika.

11.200 kn

opremanje škola pitkom vodom

16.800 kn

izgradnja i kompletno opremanje ustanove za predškolski odgoj i edukaciju

25.000 kn

izgradnja i opremanje centara za alternativno osnovno obrazovanje za djecu koja žive u udaljenim i teško dostupnim područjima

Unaprijed zahvaljujem svima koji će sudjelovati u ovom projektu!

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu. O udžbenicima iz Informatike za 5. i 6. razred bit ćete naknadno obaviješteni.

« Srpanj 2018 »