presko鑙 na sadr綼j

PROMETNA U菼LICA

﹌ole za Afriku

Izvje规e - lipanj 2014.

U sklopu projekta UNICEF-a  ''Škole za Afriku'', u鑕nici naše škole su tijekom 2. polugodišta  prikupili 479,72 kn od prodaje ukrasa i nakita, dok je u razrednim kutijicama ukupno prikupljeno 394,90 kn, što zna鑙 da su u鑕nici tijekom 2. polugodišta ukupno donirali 874,62 kn. Zahvaljujem svim u鑕nicima koji su se uklju鑙li u ovu akciju, kao  i njihovim roditeljima, a posebno 1.a razredu i u鑙teljici Kristini Mesari koji su u razrednu kutijicu prikupili 100,70 kn.

Irena Šestak, dipl. psiholog,

voditeljica projekta UNICEF-a ''Škole za Afriku'' naše škole

objavio: Iva Naran餫 Irena 〆stak  datum: 23. 6. 2014. 17:22

Izvje规e rujan - prosinac 2013.

IZVJEŠ艵

objavio: Iva Naran餫 Irena 〆stak  datum: 20. 12. 2013. 15:14

Izvje规e - travanj do lipanj 2013.

U鑕nici 1. - 8. razreda prikupljali su novac u razredne kutijice tijekom školske godine, te je isti upla鎒n na ra鑥n UNICEF-a za projekt ''Škole za Afriku''.

objavio: Iva Naran餫 Irena 〆stak  datum: 28. 6. 2013. 11:55

Izvje规e sije鑑nj - o緐jak 2013.

U鑕nici ni緄h razreda naše škole aktivno su se uklju鑙li u prikupljanje 1 kn  mjese鑞o za djecu u Etiopiji, a u sklopu projekta UNICEF-a pod nazivom ''Škole za Afriku''.

objavio: Iva Naran餫 Irena 〆stak  datum: 4. 4. 2013. 11:14

Izvje规e - listopad do prosinac 2012.

IZVJEŠ艵 10. - 12. 2012.

objavio: Iva Naran餫 Irena 〆stak  datum: 9. 1. 2013. 12:16

Prodaja igra鑑ka i ukrasa

objavio: Iva Naran餫 Irena 〆stak  datum: 19. 12. 2012. 20:12

Obavijest o akciji prikupljanja igra鑑ka

objavio: Iva Naran餫 Irena 〆stak  datum: 6. 11. 2012. 20:09

UNICEF - ㎏OLE ZA AFRIKU

Naša škola se 2012. godine uklju鑙la u UNICEF-ov projekt ''Škole za Afriku''.

㎏OLE ZA AFRIKU

Pod vodstvom psihologinje škole, Irene Šestak, djeca 鎒 kroz brojne radionice biti upoznati sa 緄votom djece u Etiopiji, a aktivnosti 鎒 tako餰r biti i humanitarnog karaktera. Naime, djeca od 5-8. razreda 鎒 kroz cijelu školsku godinu prikupljati novac u razrednu kutiju u obliku škole (ideja je da svaki u鑕nik donira  1KN kroz mjesec dana). Isto tako, u predbo緄鎛o vrijeme, uz pomo odgajateljice Dragice organizirat 鎒 se i radionice za roditelje, a izra餰ni ukrasi 鎒 se prodavati na Bo緄鎛oj priredbi te 鎒 novac od prodaje tako餰r biti doniran UNICEF-ovom projektu. Djeca od 1.-4. razreda imat 鎒 priliku kupiti igra鑛u od u鑕nika viših razreda, a novac 鎒 isto tako i鎖 djeci u Africi.

㎏OLE ZA AFRIKUCilj ovog projekta je osvijestiti djecu  da svako tre鎒 dijete u najugro緀nijim zemljama afri鑛og kontinenta nema sigurno okru緀nje za igru i u鑕nje, da se djeca tih podru鑚a svakodnevno  suo鑑vaju s nedostatkom hrane i pitke vode, kao i brojnim drugim 緄votnim problemima. Dru緀nje s vršnjacima i bezbri緉o djetinjstvo zamjenjuje surova borba sa siromaštvom i neimaštinom. U takvim okolnostima, za veliki broj djece,  škole kakve mi danas poznajemo daleka su budu鎛ost, a odrastanje u vrti鎖ma poput naših tek jedan od mnogih 緄votnih snova.

Upravo zbog toga i naša 鎒 škola postati dio projekta te 鎒 pomo鎖 onima kojima je pomo najpotrebnija!

Što se mo緀 nabaviti donacijama

95 kn

knjige i bilje緉ice za dva u鑕nika za jednu školsku godinu

190 kn

klupa i stolice za dva u鑕nika

280 kn

osnovni edukacijski paket (školski pribor, bilje緉ice) za djecu iz najugro緀nijih obitelji

360 kn

dodatna edukacija u鑙telja za kvalitetan rad koji uva綼va potrebe i prava djece

700 kn

stoji "škola u kutiji" - kov鑕g pun stvari koje se mogu na鎖 u u鑙onici (bilje緉ice, olovke, gumice, škare, plo鑑), a koji se upotrebljava u izvanrednim situacijama. Komplet sadr緄 potreban pribor za dva u鑙telja i preko 80 u鑕nika.

11.200 kn

opremanje škola pitkom vodom

16.800 kn

izgradnja i kompletno opremanje ustanove za predškolski odgoj i edukaciju

25.000 kn

izgradnja i opremanje centara za alternativno osnovno obrazovanje za djecu koja 緄ve u udaljenim i teško dostupnim podru鑚ima

Unaprijed zahvaljujem svima koji 鎒 sudjelovati u ovom projektu!

UD瓸ENICI

POPIS UD瓸ENIKA, RADNIH UD瓸ENIKA I RADNIH BILJE甆ICA

VA甆A OBAVIJEST RODITELJIMA:

RODITELJI KUPUJU SAMO ONO ŠTO JE OZNA菶NO 甎TIM.

Posebno voditi ra鑥na o tome koji jezik dijete u鑙 kao redovni, a koji kao izborni predmet.

U鑕nici 鎒 dobiti besplatne ud綽enike po鑕tkom nastavne godine 2016./2017.

Roditelji u鑕nika  1. razreda trebaju kupiti SAMO likovnu mapu i potreban školski pribor. Ud綽enike, radne ud綽enike i radne bilje緉ice 鎒 dobiti na po鑕tku nastave.

㎏OLE ZA AFRIKU

« Svibanj 2017 »