Etno-grupa

Prođete li hodnikom naše škole petkom popodne i začujete li smijeh i veselje pred vratima 3.a, ne čudite se! To je vrijeme za okupljanje malih zaljubljenika u starinske običaje, pjesme i plesove okupljenih u Etno-skupinu.
     Ove školske godine bili smo vrijedni. Naše članice Dajana i Inka, putovale su u listopadu na Državnu smotru povodom  Dana zahvalnosti u Vukovar, predstavljajući Međimursku županiju. Svojom vedrinom i spontanošću, obučene u prekrasnu nošnju, bile su zvjezdice našeg izložbenog prostora.
     Što smo još radili ove školske godine? Pratili smo stare običaje naših baka i djedova vezanih uz godišnja doba. Učili smo o Božiću, Cvetnoj nedelji, Vuzmu, Beloj nedelji. Saznali smo što je sestrenje, zašto kitimo kuću na Jurjevo. Gledali smo fotografije negdašnjih svati, "de su mladenka nosile bukete od papirnatoga cvetja, a tamburaši pratili vesele svate vu povorki po celome selu...".
     Na kraju, "kak se negda dogovaral brak", odglumili smo u kratkoj predstavi "Čehara".
     A drugo leto? Dojdite k nam! Etno-grupa nastavlja svoje putovanje u prošlost, u djetinjstvo naših mamica i japeki!

Voditeljica: Jasmina Ramušćak

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu. O udžbenicima iz Informatike za 5. i 6. razred bit ćete naknadno obaviješteni.

« Srpanj 2018 »