Likovna grupa - Blaženka Križan

CILJEVI AKTIVNOSTI – pridonijeti razumijevanju društvenih i kulturnih pejzaža koje svaki pojedinac nastanjuje. Umjetnost značajno doprinosi razumijevanju jer umjetničko djelo odražava svijet putem metaforičke obrade. Sposobnost tumačenja ovoga svijeta uči se putem interpretacije umjetnosti, što čini temelj za inteligentne i moralno odgovorne postupke.

NAMJENA AKTIVNOSTI – likovno obrazovanje je neophodno jer ono, na pristupačan način priprema mlade za život u vremenu koje donosi sve manju sigurnost i predvidivost te zahtjeva prošireni opseg spoznajnih sposobnosti koje se potiču umjetničkim iskustvom. Bitne značajke koje umjetnost omogućuje: kognitivna fleksibilnost, imaginacija, izvođenje zaključaka i rješavanje problema, mogućnost integracije znanja putem umjetnosti, sposobnost davanja vizualnog estetskog oblika svojim unutarnjim vizijama; sposobnost estetskog razmatranja vizualne forme.

NOSITELJ AKTIVNOSTI – škola, učenici/učenice i učiteljica likovne kulture.

NAČIN REALIZACIJE AKTIVNOSTI – grupnim i individualnim radom u prostorijama škole ili na školskom dvorištu.

VREMENIK AKTIVNOSTI – 1. rujna 2008. – 10. lipnja 2009.

DETALJNI TROŠKOVNIK – uramljivanje učeničkih radova, izrada fotografija,  pribor za likovnu kulturu – tempere, akvarel boje, uljni pastel, tuševi, flomasteri, glinamol, kolaž papir i drugi raznoliki papiri, žice različitih debljina, drvofix, gips, olovke, ugljeni štapići, ljepilo za papir i vuna u različitim bojama. Ukupna vrijednost- 1000 kuna

NAČIN VREDNOVANJA  I KORIŠTENJA REZULTATA VREDNOVANJA – likovni se radovi šalju na različite natječaje pa se tako isti i vrednuju i plasiraju odnosno rangiraju te koriste u različite svrhe - objavljivanje u časopisima, učeničkim novinama, izrađuju se posteri i slično.

Učiteljica likovne kulture - Blaženka Križan

« Lipanj 2017 »