Škole za Afriku

Izvješće siječanj - ožujak 2013.

Učenici nižih razreda naše škole aktivno su se uključili u prikupljanje 1 kn  mjesečno za djecu u Etiopiji, a u sklopu projekta UNICEF-a pod nazivom ''Škole za Afriku''.

U razdoblju od 1. - 4. mjeseca ukupno su prikupili 558,15 KN! Od srca zahvaljujem svakom djetetu (i roditelju) koje se aktivno uključilo u doniranje 1 ili više KN mjesečno za one kojima je pomoć potrebna kako bi se mogli školovati!

Naravno, akcija prikupljanja se nastavlja do kraja školske godine!

Razredne kutijice napunjene su slijedećim iznosima:

4.A = 241 kn  (veliko HVALA učenicima i učiteljici Kristini Mesarić za osviještenost pomaganja drugima), 4.C = 63 kn, 4.B = 60kn, 3.A= 50 kn,

1.B = 38 kn, 2.A = 37 kn, 1.A = 25 kn, 2.B = 19,60 kn, 3.B =19,30kn,

3.C =5,25

Hvala svim učiteljicama, djeci i roditeljima koji su se uključili u ovu plemenitu akciju!

Koordinatorica UNICEF-ovog projekta ''Škole za Afriku'' naše škole

Irena Šestak, dipl. psiholog

UNICEF- Škole za Afriku

objavio: Iva Naranđa Irena Šestak   datum: 4. 4. 2013.

UNICEF - ŠKOLE ZA AFRIKU

Naša škola se 2012. godine uključila u UNICEF-ov projekt ''Škole za Afriku''.

Pod vodstvom psihologinje škole, Irene Šestak, djeca će kroz brojne radionice biti upoznati sa životom djece u Etiopiji, a aktivnosti će također biti i humanitarnog karaktera. Naime, djeca od 5-8. razreda će kroz cijelu školsku godinu prikupljati novac u razrednu kutiju u obliku škole (ideja je da svaki učenik donira  1KN kroz mjesec dana). Isto tako, u predbožićno vrijeme, uz pomoć odgajateljice Dragice organizirat će se i radionice za roditelje, a izrađeni ukrasi će se prodavati na Božićnoj priredbi te će novac od prodaje također biti doniran UNICEF-ovom projektu. Djeca od 1.-4. razreda imat će priliku kupiti igračku od učenika viših razreda, a novac će isto tako ići djeci u Africi.

ŠKOLE ZA AFRIKUCilj ovog projekta je osvijestiti djecu  da svako treće dijete u najugroženijim zemljama afričkog kontinenta nema sigurno okruženje za igru i učenje, da se djeca tih područja svakodnevno  suočavaju s nedostatkom hrane i pitke vode, kao i brojnim drugim životnim problemima. Druženje s vršnjacima i bezbrižno djetinjstvo zamjenjuje surova borba sa siromaštvom i neimaštinom. U takvim okolnostima, za veliki broj djece,  škole kakve mi danas poznajemo daleka su budućnost, a odrastanje u vrtićima poput naših tek jedan od mnogih životnih snova.

Upravo zbog toga i naša će škola postati dio projekta te će pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija!

Što se može nabaviti donacijama

95 kn

knjige i bilježnice za dva učenika za jednu školsku godinu

190 kn

klupa i stolice za dva učenika

280 kn

osnovni edukacijski paket (školski pribor, bilježnice) za djecu iz najugroženijih obitelji

360 kn

dodatna edukacija učitelja za kvalitetan rad koji uvažava potrebe i prava djece

700 kn

stoji "škola u kutiji" - kovčeg pun stvari koje se mogu naći u učionici (bilježnice, olovke, gumice, škare, ploča), a koji se upotrebljava u izvanrednim situacijama. Komplet sadrži potreban pribor za dva učitelja i preko 80 učenika.

11.200 kn

opremanje škola pitkom vodom

16.800 kn

izgradnja i kompletno opremanje ustanove za predškolski odgoj i edukaciju

25.000 kn

izgradnja i opremanje centara za alternativno osnovno obrazovanje za djecu koja žive u udaljenim i teško dostupnim područjima

Unaprijed zahvaljujem svima koji će sudjelovati u ovom projektu!

EU Code Week 2018

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

« Prosinac 2018 »