Radovi učenika 1. - 4. razreda

JESEN

Pismeni sastavci o jeseni učenika 2.b razreda.

Stigla je jesen!
Bila sam u parku, sjedila na klupi i razmišljala zašto više nema toliko djece. Bila sam
usamljena. Iznenada na mene padne jedan žuti list pa mi počne pričati svoju priču:» Rodio sam se na krošnji jabuke i bio sam sasvim  mali. Jednog dana sam pao s grane pa su me djeca počela gaziti. Počeo je puhati snažni vjetar pa me je otpuhao i odletio sam na krov jedne kuće. U toj kući je živio dječak Vilijan.» I više ga nikada nisam vidjela.
Počela je oluja, a ja sam potrčala svojoj kući. Najela sam se i otišla spavati, a mama mi je
poželjela divan san.
Zvjezdice su mi obasjale sobu, a mjesečina svjetlo kako bih ljepše spavala.

Mirna Tomljanović, 2.B

TUŽNA JESEN

Meni je jesen ružna jer su kiše i hladno je. Vani se ne mogu igrati i ne mogu se kupati u bazenu. Često je kiša i dani su tmurni. U jutro, kada se probudim, vani je magla i nije mi lijepo kada ptice  ne cvrkuću. Volim ići u voćnjak da si pojedem jabuku. Ne volim kada puše snažan i hladan vjetar. Volim kada je lišće šareno i volim gaziti po njemu. Jako sam tužan kada pada kiša.

Filip Bašek, 2.B

JESEN

Jesen je moje najljepše godišnje doba. Kada počinje jesen još je uvijek sunčano i lijepo. Dozrijevaju jabuke, kruške i ostali jesenski plodovi. Vjetar je hladan, a lišće šareno poput boja. Ujutro su magle poput snijega, a dani su kraći i brzo je mrak. To me žalosti jer se ne mogu vani dugo igrati. Nedostaju mi cvrkuti ptica, lagani vjetar i mnogo sunca. Sada jedem više jabuka i krušaka.

Anja Pokrivač, 2.B

HRASTOV  LIST

Jednog dana u rano proljeće, nalazio sam se u pupoljku velikog hrasta. Nakon dvadeset dana izašao sam iz pupoljka! Mama, odnosno drvo me rodilo. Bio sam jako sretan! Sa svojom braćom sam razgovarao. I stiglo  je ljeto. Narastao sam i dobio prekrasnu zelenu boju. Jedna ptica se došla k meni igrati. Došla je jesen. Dobio sam žutu boju. Počela je padati kiša. Očekivao sam ju jer sam bio jako žedan. Kad je kiša prestala bio sam već velik. Počeo je puhati vjetar. Odletio sam i pozdravio se s braćom. Pao sam na zemlju. Uzeo me jedan dječak i zakopao me u zemlju sa drugim plodovima. Prošle su dvije godine. Ponovo je došla jesen. Hrast je bio velik i pun plodova. Ljudi su ga zvali čarobno drvo, jer je imalo sve moguće plodove. To je bio najljepši hrast. To drvo je jesen pretvorilo u najljepše godišnje doba. Bilo je u novinama i televiziji kao najljepše drvo.

Benjamin Ninić, 2.B

objavio: Iva Naranđa Anica Trstoglavec   datum: 21. 10. 2009.