novo računalo

ZABAVITE SE UZ INFORMATIČKE VICEVE, CITATE, DIJELOVE MURPHYJEVIH ZAKONA ...

Pitanje: Kako korisnik Windowsa popravlja auto?
Odgovor: Izađe iz njega i ponovo uđe.

Pitanje: Koliko programera treba da se promjeni žarulja?
Odgovor: Nijedan - to je čisto hardverski posao.

Pitanje: Što je to pad sistema?
Odgovor: Pad kompjutera sa 10. kata.

Svaki pokušaj printanja Murphyjevih zakona zaglavit će printer.

Računala su nepouzdana, ali ljudi još više. Svaki sustav ili program koji ovisi o ljudskoj pouzdanosti je nepouzdan.

Kada problematično računalo pokazuješ serviseru, radi perfektno.

Svaki kompjutorski program u trenutku dok ga koristiš već je zastario.

Koliko god memorije imali, najzanimljiviji programi će zahtijevati više memorije no što imate.

"Ako nije bilo backupirano, onda nije bilo važno." - moto sistemskih administratora

"Računala ne rješavaju probleme, ona izvršavaju rješenja."
Laurent Gasser

Kad radite na računalu, što god da se dogodi, ponašajte se kao da ste htjeli da se to dogodi.

Kad dođete do točke kada stvarno razumijete svoje računalo, vjerojatno je zastarjelo.

Prvo mjesto za traženje nekog podatka jest u onom dijelu priručnika gdje najmanje očekujete da ćete ga naći.

Tko se zadnji smije vjerojatno je napravio backup.

Složeni sustav koji ne radi je, bez greške, evolvirao iz jednostavnog sustava koji je sasvim fino radio.

Program će vam uvijek napraviti ono što mu kažete da napravi, ali rijetko ono što želite da napravi.

"Naravno, najbolji način za dobijanje točne informacije na Usenetu jest poslati nešto krivo i čekati ispravke."
Matthew Austern

"Zamislite školu u kojoj djeca znaju čitati i pisati, ali učitelji ne znaju, i dobit ćete metaforu informacijskog doba u kojem živimo."
Peter Cochrane

"Prvo smo mislili da je PC kalkulator. Onda smo otkrili kako pretvoriti brojeve u slova ASCII-jem - i pomislili smo kako je pisaći stroj. Onda smo otkrili grafiku i pomislili da je televizija. S World Wide Webom, shvatili smo da je PC reklamna brošura."
Douglas Adams

"Namjestio sam mobitel da šalje poruku na moj PDA, koji je spojen s mojim PC-jem, da ovaj aktivira moj voicemail, što šalje poruku u moj inbox, koji je prosljeđuje u PDA, koji je onda šalje nazad na moj mobitel. I onda sam shvatio da moji gadgeti imaju bolji društveni život od mene!"
Tom Ostad

"Ovaj 'telefon' ima previše nedostataka da bi ga se ozbiljno razmatralo kao način komunikacije."
Interni memorandum telegrafske kompanije Western Union, 1876.

"Mislim da na svijetu postoji tržište za možda pet računala."
Thomas Watson, direktor IBM-a, 1943.

"Putovao sam uzduž i poprijeko po ovoj zemlji, razgovarao s najboljim ljudima, i uvjeravam vas da je obrada podataka moda koja neće trajati do kraja ove godine."
Urednik biblioteke poslovnih izdanja u kompaniji Prentice Hall, 1957.

"Nema razloga zašto bi itko želio računalo u svojoj kući."
Ken Olson, predsjednik / utemeljitelj kompanije Digital Equipment Corp., 1977.

"Traže se stručni programeri u Javi, s više od pet godina iskustva."
Oglas iz 1998. (Alpha verzija Jave puštena je u javnost 1995.)

Pravi programeri ne stavljaju komentare u svoj kod. Ako ga je bilo teško napisati, trebalo bi biti teško i razumjeti.
Programerska izreka

"Pred televizor idete kad mozak želite isključiti. Pred računalo idete kad ga želite uključiti."
Steve Jobs

"Ne možete svoje mušterije pitati što žele i onda im to pokušati dati. Dok tu stvar izgradite, oni će već htjeti nešto drugo."
Pripisano Steveu Jobsu

"Kad ništa drugo više ne uspijeva, pročitajte upute."
L. Iasellio

"Debuggiranje je dvostruko teže od pisanja programa. Dakle, ako napišete program što najbolje možete, po definiciji niste dovoljno pametni da biste ga debuggirali."
Brian W. Kernighan

"Softver je duša beživotnom tijelu hardvera."
Ong Lee Shyh

"Ako je debuggiranje proces uklanjanja bugova iz programa, onda programiranje mora biti proces kojim se bugovi stavljaju u program."
Edsger Dijkstra

"Greška, tipkovnica nije nađena - pritisnite F1 za nastavak."
sistemska poruka u BIOS-u

"Znaš da si geek kad ... pokušaš otjerati muhu s monitora kursorom. To mi se upravo dogodilo. Bilo je strašno."
Juuso Heimonen

« Kolovoz 2017 »