CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

Ukupno: 312030
HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

Ljetopis 2007./2008.

Krajem nastavne godine izdali smo Ljetopis u kojem smo zabilježili najvažnije događaje i rezultate rada u protekloj godini.

Riječ ravnatelja

Škola ponosne prošlosti i odlične perspektive

Poštovani čitatelji!

Možemo zaista biti ponosni i zadovoljni rezultatima našeg rada u protekloj školskoj godini. Stoga smo ove školske godine nastojali zabilježiti događaje i aktivnosti naših učenika i djelatnika te ih objaviti u obliku ljetopisa da ostanu trajna uspomena, prije svega, onima koji su bili aktivni sudionici i stvaratelji rezultata i kao takav, vrijedan izvor za povijest škole.
     Za školu koja, osim redovnih aktivnosti odgoja i obrazovanja, ima i 25 izvannastavnih aktivnosti, doista se može reći da pruža mogućnost svim učenicima u pronalaženju njihovog interesa i razvijanje talenta. Na različitim natjecanjima, od obrazovnih i odgojnih područja do športskih borilišta, naši učenici redovno su postizali zapažene rezultate. Bez sumnje, za to su najzaslužniji oni sami, ali razvoj vještina nije u individualnom pristupu, već predani rad tima u kojem značajnu ulogu ima učitelj u smislu usmjeravanja i prepoznavanja kvaliteta. Naši učitelji zdušno su odrađivali svoje zadatke, s puno ljubavi, entuzijazma i strpljenja.
     S ponosom mogu istaknuti da u školi djeluje složan kolektiv, pun mladih ljudi ispunjenih poletom, kao i onih starijih, iskusnijih kolega, koji imaju mlade čemu poučiti. Ni jedan zadatak koji se pred njih postavi nisu smatrali problemom već izazovom koji ih obogaćuje i čini još uspješnijima. Da bi jedna školska ustanova s 348 učenika mogla kvalitetno funkcionirati nije dovoljno da dobro rade samo učitelji već i kvalitetni rad popratnih službi je od neprocjenljivog značenja. Od ove školske godine pojačali smo pedagošku službu s novim radnim mjestom defektologa. Svaku manifestaciju koja na neki način predstavlja školu, a pogotovo kojima je škola domaćin, prvi dojmovi uvijek se stječu estetskim uređenjem škole, njezine čistoće i uređenosti. Naravno ne smijemo zaboraviti administrativno osoblje koje samozatajno koordinira i financijski prati sve aktivnosti.
     Prepoznatljivost objekta u kome djetujemo uvijek nastojimo prezentirati, na njega smo ponosni, kao na kulturni spomenik naše općine i Međimurja. Nažalost on kao takav nije građen za potrebe škole i budući da razmišljamo razvojno, uvodimo nove načine poučavanja, osuvremenjujemo nastavu, objekt više ne zadovoljava naše potrebe. Sukladno toj činjenici ove školske godine napravili smo veliki iskorak u realizaciji projekta izgradnje nove školske zgrade s pratećom športskom dvoranom. Dobivena je lokacijska dozvola, napravljena geo-tehnička istraživanja s elaboratima te je u tijeku izrada građevinske dozvole koja je preduvjet samog početka izgradnje. Na cijeli projekt MZOŠ izdalo je svoju suglasnost. Bilo bi nekorektno ovdje ne istaknuti razumijevanje lokalne zajednice, Općine Pribislavec, na čelu s načelnikom Rajkom Grkavcom te Međimurske županije i županom Josipom Posavcom, koji svojim angažmanom i financijskim sredstvima aktivno sudjeluju u provedbi ovog značajnog projekta. Prema ugovoru Županija je financirala izradu projektne dokumentacije za školu kao i geo-tehnička istraživanja, a Općina Pribislavec izradu projektne dokumentacije za dvodijelnu športsku dvoranu s pratećim sadržajima. Vjerujem i u njihovu buduću suradnju te pronalaženje izvora financiranja same izgradnje.
     U vrijeme kada znanje predstavlja najvrjedniji resurs društva, naš cilj je da, naša škola bude rasadnik talentiranih, sposobnih i vrijednih učenika koji će biti spremni postati što god žele. Učenikova najveća imovina prilikom učenja jest pozitivan stav. Mi ćemo taj stav usmjeriti i oblikovati ljude koji sami sobom upravljaju, sami djeluju, sami uče i sami sebe motiviraju. Za te visoke ciljeve treba stvoriti sve uvjete od materijalnih do ljudskih. Analizom dosadašnjih rezultata, ne samo protekle godine već i ranijih godina, smatram da smo na najboljem putu.

Ravnatelj Josip Šipek, dipl.inf.

objavio: Iva Naranđa   datum: 26. 6. 2008.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

FEAD plakat.pdf