CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

DAN SJEĆANJA NA HOLOKAUST – INTEGRIRANI DAN

Integrirani dan u školi Vladimira Nazora Pribislavec održan je 26.siječnja 2010. povodom Međunarodnog dana holokausta. Koordinatorica projekta, Aleksandra Đurić, prof. nakon edukacije u Izraelu, odlučila je u suradnji s međunarodnim institutom Yad Vashem iz Izraela te smjernicama dobivenim iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, organizirati, uključiti i upoznati učenike s temom holokausta.

Kao što je već poznato, povijesna grupa od početka školske godine uzorno radi na projektu ljudskih prava i holokausta. Pažljivi čitači znaju kako se povijesna grupa uključila u međunarodni projekt The crocus project.

Povijesna grupa pod vodstvom Aleksandre Đurić pripremala je informacije te izrađivala materijale o holokaustu za izložbu u hodniku škole. Svoj kreativni doprinos dali su i mali likovnjaci s Blaženkom Križan koji su vođeni njenim idejama kreirali zanimljivu i lijepu izložbu koja se može pogledati u hodniku škole. Nadalje, dotični dan nastava je održana uz zajednički trud učenika i učitelja škole u interesantnom korelacijskom okružju. Cijeli dan je bio posvećen dotičnoj temi koja se obrađivala s različitih aspekata i u nastavnim različitim predmetima. Učenici petih razreda su između ostalog, uz pomoć povijesne grupe, pekli židovske slatkiše za djecu, dok su sedmaši i osmaši imali radionicu na temu prihvaćanja različitosti te povijesnim temama. Nadalje, učitelji stranih jezika, pisali su pismo preživjelima u Izrael te analizirali njemačke natpise 1933.- 1939. godine, dok su se učenici uz pomoć učitelja hrvatskog jezika analizirali filmove na navedenu temu. Posebno kretivni bili su matematičari koji su pokazali zanimljiv spoj geometrije i židovskih simbola. Učenici na koreacijskim satovima bilogije i kemije također su upoznali i naučili mnoge zanimljive stvari te dali svoj doprinos na tom području. Njihove radove se također može vidjeti u hodniku škole.

Hvala svima.

Posebno hvala povjesničarima: Lana Hasnaš,Tajana Horvat, Luka Juričan, Andro Mihalac, Matija Mihalković, Petra Mlinarić, Matija Novak (Wugy), Matija Novak, Magda Piljušić, Nenad Pintarić, Nino Pintarić, Saša Posavec, Ivan Posedi, Luka Ujlaki, Marcco Trojak

Učiteljima koji su sudjelovali:
Katarina Borko, matematika
Alan Fodor, matematika
Martina Lelak, matematika
Aleksandra Đurić, povijest
Ana Jambrović, geografija
Blaženka Križan, likovna kultura
Ivanka Novak, engleski jezik
Željka Pintarić, hrvatski jezik
Goran Pleh, fizika, tehnička kultura
Karmen Oreški-Novoselec, hrvatski jezik
Andrijana Sklepić, kemija, biologija
Vesna Šagi, njemački jezik
Petra Gal, vjeronauk
Željka Obadić, tjelesna i zdrastvena kultura

Napisala: Aleksandra Đurić

IVANKA NOVAK O INTEGRIRANOM DANU:

I u našoj školi svečano i časno je obilježen Dan sjećanja na žrtve holokausta, u utorak, 26. siječnja 2010. Učenici od petog do osmog razreda sudjelovali su u integriranom danu koji je organizirala učiteljica povijesti, Aleksandra Đurić, pod čijim je budnim okom detaljno isplaniran svaki nastavni sat.

Tog dana u školi je vladalo posebno ozračje, isprepleteno osjećajima suosjećanja i poštovanja prema žrtvama holokausta. Tako su učenici upoznali židovsku glazbu i pjevali židovske pjesme pod vodstvom učiteljice Martine Lelak te pekli tradicionalne židovske kolače uz pomoć učiteljica Katarine Borko i Ane Jambrović.
Učenici petih razreda gledali su film „Život je lijep“, učenici sedmih razreda film „Krivotvoritelj“ pod vodstvom učiteljica Željke Pintarić, Željke Obadić i učitelja Alena Fodora, a pod vodstvom učiteljica Karmen Oreški-Novoselec i Petre Gal učenici šestih su pogledali, također, film „Život je lijep“.
Učenici „Englezi“ pročitali su svjedočanstva jedne preživjele djevojčice žrtve holokausta u knjizi „I Wanted To Fly Like A Butterfly“ uz pomoć učiteljica Silvije Đuran i Ivanke Novak, dok su učenici „Nijemci“ prevodili natpise s njemačkog jezika te su izradili plakat pod vodstvom učiteljice Vesne Šagi.
Učitelj Goran Pleh naučio je učenike izračunavati brzinu kretanja vlakova od koncentracionog logora Jasenovac do Auschwitza koji su prevozili Židove, dok ih je učiteljica Aleksandra Đurić detaljno upoznala sa uzrocima i posljedicama holokausta u kojem je bilo pogubljeno nekoliko milijuna Židova te je izradila panoe na tu temu u holu škole.
I učenici i učitelji uložili su veliki trud da se dostojanstveno obilježi Dan sjećanja na žrtve holokausta, a naš integrirani dan bio je izuzetno dobro prihvaćen od strane učenika, bio je poučan i zanimljiv.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

FEAD plakat.pdf