CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

Dan sigurnijeg interneta 2019. – Zajedno za bolji internet

Osnovna škola Vladimira Nazora Pribislavec i ove je godine sudjelovala u Danu sigurnijeg interneta. Učiteljica informatike Iva Naranđa provela je s učenicima nekoliko aktivnosti vezanih za sigurnost na internetu:

5. a razred: Lozinke
6. a razred: Digitalni tragovi i elektroničko nasilje
7. a i 7. b razred: aktivnosti u sklopu eTwinning projekta I am e-Safe What About You?
8. a razred: aktivnosti u sklopu eTwinning projekta Electronic Waste Around Us.

Dan sigurnijeg interneta 2019.

Učenici petog i šestog razreda igrali su i online igre dostupne na portalu Petzanet. Učenici petog razreda izradili su postere sa savjetima o stvaranju sigurne lozinke u alatu Sketchpad, a učenici šestog razreda prezentacije na temu Sigurnost na internetu.

I am e-Safe What About You?

U eTwinning projektu I am e-Safe What About You? sudjeluju učenici 5. a, 6. a, 7. a i 7. b razreda te su svi sudjelovali u inicijalnom upitniku u sklopu ovog projekta kojeg provodimo zajedno s partnerima iz Turske, Cipra, Španjolske i Italije. Učenici su najprije ispunili ispisanu verziju upitnika na hrvatskom jeziku, a nakon toga unijeli svoje odgovore u online upitnik na engleskom jeziku.

Dan sigurnijeg interneta 2019.

Učenici sedmog razreda timskim radom napravili su postere na engleskom jeziku u alatu Canva na dvije teme:

1) How to be eSafe? (Kako biti siguran na internetu?)
2) What to do if you are cyberbullied? (Što učiniti ako si zlostavljan putem interneta?)

Dan sigurnijeg interneta 2019.

Nadalje, učenici sedmog razreda kreirali su svoje avatare za što su koristili alat Avatar Maker te su ih postavili u svoje TwinSpace profile (kao korisnička imena učenika korišteni su nadimci). Sljedeća aktivnost na TwinSpaceu bilo je sudjelovanje u forumu za učenike.

Rad na eTwinning projektu I am e-Safe What About You? nastavit ćemo tijekom idućih mjeseci, a u pripremi je i zajednički upitnik za roditelje.

Electronic Waste Around Us

Učenici osmog razreda koji polaze izbornu  nastavu informatike sudjeluju u eTwinning projektu Electronic Waste Around Us u sklopu kojeg smo organizirali tri zajedničke aktivnosti s partnerima.

Učenici su najprije pregledali prezentaciju o razumijevanju pristanka u digitalnom svijetu (izvor: https://www.saferinternet.org.uk/safer-internet-day/2019), te nakon toga ispunili online upitnik koji su pripremili partneri iz Španjolske.

Sljedeća aktivnost bilo je osmišljavanje i snimanje audio poruke povodom Dana sigurnijeg interneta na materinjem i engleskom jeziku. Sve naše poruke povezat ćemo u cjelinu i objaviti na Europskom školskom radiju u Grčkoj (European School Radio).

Treća aktivnost povezuje sigurnost na internetu i elektronički otpad. Naši učenici napravili su poster na engleskom jeziku u alatu Canva sa savjetima što sve trebamo obrisati s naših uređaja prije nego što ih doniramo ili predamo kao elektronički otpad. Naš poster podijelili smo s partnerima i već je preveden na turski jezik, a rade se prijevodi na druge jezike te uskoro očekujemo njihovu objavu.

Učenici osmog razreda nastavit će s temama o sigurnosti na internetu idućeg tjedna, kada će tema biti Sprečavanje e-nasilja i govora mržnje.

pano u informatičkoj učionici

objavio: Iva Naranđa   datum: 9. 2. 2019.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

FEAD plakat.pdf