CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

Treći razredi posjetili Međimursku županiju i Muzej Međimurja Čakovec

U okviru nastavnog programa Građanskog odgoja i predmeta priroda i društvo, učenici trećih razreda Osnovne škole Vladimira Nazora Pribislavec posjetili su 17. travnja 2018. u 10 sati Međimursku županiju kao glavno upravno i političko središte rodnoga kraja. U Velikoj vijećnici učenike i učiteljice Milicu Vadlja, Katarinu Mihalic i Marinu Ninić, dočekala je gđa Dijana Pahek, viši referent za društvene djelatnosti.

Tijekom razgovora i ponavljanja naučenog u školi, učenici su pokazali zavidno znanje.

Veselju nije bilo kraja kada je u vijećnicu stupila zamjenica župana, gđa Sandra Herman koja je pozdravila prisutne i ispričala zanimljive zgode i nezgode iz vremena kada je i sama bila učiteljica i ravnateljica škole. Učenici su postavljali pitanja  o radnom vremenu župana i zamjenice, o završetku gradnje nove škole i dvorane, o ormarićima u novoj školi… Saznali su što se to događa u vijećnici.

Sami su isprobali sustav glasovanja. ZA prijedlog zamjenice župana da škola ima šarene ormariće, bio je 31 učenik, 3 su bila protiv te 2 suzdržana. Konstatirano je da će nova škola imati šarene ormariće.  Učenici su iskreno razveselili zamjenicu župana poklonivši joj sliku dvorca Feštetića koju su sami naslikali.
Sam kraj zanimljivog druženja obilježilo je prigodno čašćenje i veselo zajedničko fotografiranje.

Slijedi šetnja tržnicom i razgledavanje crkve sv. Nikole biskupa. U Perivoju Zrinskih družilo se i krijepilo sendvičem i sokom.

U 12 sati  posjetio se  Muzej Međimurja Čakovec.

Razgledao se dio muzeja posvećen Domovinskom ratu: lutka vojnika, policijska odora, različito oružje, mnogo slika i dokumenata.

U drugom dijelu Muzeja vodič, gospodin Zlatko Bacinger ispričao je o povijesti grada Čakovca i nastanku Staroga grada. Uz slike i stare dokumente puno se saznalo o obitelji Zrinski te o pogubljenju Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana u Bečkome Novom Mjestu. Učenici su s oduševljenjem promatrali starinsko oruđe, stari zlatni sat, sliku čovjeka koji ubija lava kopljem, klavir s ključem, stare novce, pribor za jelo i mnoge druge zanimljive predmete.

U etnografskoj zbirci saznali su se blagdani na selu, običaji, svakodnevni poslovi, dječje igre te način izrade igračaka.

Sretni i puni dojmova vratili su se svojim kućama.

objavio: Iva Naranđa Marina Ninić Ivanka Novak   datum: 23. 4. 2018.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

« Svibanj 2018 »