CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

Ukupno: 194889
HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

Dan sigurnijeg interneta - 6. veljače 2018.

Osnovna škola Vladimira Nazora Pribislavec i ove se godine pridružila obilježavanju Dana sigurnijeg interneta (Safer Internet Day  - SID) koji se ove godine održava pod motom Stvaraj, poštuj i poveži se: Bolji internet počinje s tobom!

Dan sigurnijeg interneta 2018.

Razrednici učenika predmetne nastave su na satovima razrednika u tjednu obilježavanja Dana sigurnijeg interneta podijelili HAKOM-ove brošure svim učenicima te su zajednički pročitali sadržaj brošure i porazgovarali o sigurnosti interneta. Razrednica 5.a razreda, učiteljica Željka Pintarić kao i  razrednica 5.b razreda, učiteljica Željka Mikulić, osvrnule su se i na opasnosti koje vrebaju putem društvenih mreža koje su vrlo popularne i zanimljive svim učenicima. Porazgovarale su s učenicima i o važnosti nadzora i kontrole roditelja jer su oni za takve aktivnosti nedovoljno stari i lako povjeruju kad se netko lažno predstavlja. Učenici su iskazali svoja razmišljanja vezano za korištenje mobilnih uređaja. Svima je tema bila vrlo zanimljiva jer su saznali kako se mogu zaštititi i kome se mogu obratiti u slučaju da su izloženi bilo kakvom vidu nasilja preko interneta.

Na izbornoj nastavi informatike učiteljica Iva Naranđa s učenicima je obradila razne teme iz ovog područja. U nastavi se koristila obrazovna društvena mreža Edmodo i materijali sa stranice petzanet.hr: Digitalni tragovi (5. razred), Ja imam dobru lozinku, a ti? (6. razred) i Kreativnost na djelu (8. razred). U drugom dijelu blok-sata učenici su radili digitalne postere pomoću alata Sketchpad.

Učenici sedmog razreda sudjelovali su u eTwinning događanju organiziranom povodom Dana sigurnijeg interneta tijekom kojeg su učenici iz raznih država izradili postere tematski vezane uz sigurnost na internetu, na materinskom jeziku. Svaka škola objavila je svoj najbolji poster na Padletu, a idući tjedan održat će se online glasovanje za odabir najboljeg rada.

Made with Padlet

U suradnji s razrednicama Darinkom Trajkovom Vuković (4.a), Majom Okreša (6.a) i Željkom Obadić (6.b) organizirani su roditeljski sastanci na kojima je učiteljica Iva Naranđa održala interaktivna izlaganja za roditelje. Budući da se fokus tijekom godina s kreiranja sigurnijeg interneta prebacio na kreiranje boljeg interneta, roditelji su osim s opasnostima interneta, upoznati i s nekoliko primjera pozitivne uporabe informacijske i komunikacijske tehnologije u obrazovanju, kao što su obrazovna društvena mreža Edmodo, zajednica škola u Europi eTwinning i interaktivni alat Kahoot! koji koristi elemente učenja igrom u stvarnom vremenu. Roditelji su sudjelovali u Kahoot! kvizu tematski vezanom uz Dan sigurnijeg interneta.

Naše aktivnosti podijelili smo s eTwinning partnerima putem još jednog eTwinning događanja organiziranog povodom Dana sigurnijeg interneta i putem TwinSpacea aktualnih projekata.

Pano u informatičkoj učionici:

Dan sigurnijeg interneta - Safer Internet Day - Pribislavec

Priloženi dokumenti:
HAKOM_BROSURA.pdf (1.65 MB)

objavio: Iva Naranđa Ivanka Novak   datum: 14. 2. 2018.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

EU Code Week 2018

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

« Studeni 2018 »