CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

EUROPSKE OZNAKE KVALITETE ZA RAD NA TRI ETWINNING PROJEKTA

U Osnovnu školu Vladimira Nazora Pribislavec petu godinu zaredom stižu lijepe vijesti iz eTwinning zajednice. U listopadu 2017. godine Središnja služba za podršku eTwinningu iz Brisela nagradila je Europskom oznakom kvalitete učiteljicu informatike Ivu Naranđu za rad na sva tri eTwinning projekta realizirana u školskoj godini 2016./2017.: Zero-One, Digital Citizen – How and Why i Digital Citizenship.

Projekt Zero-One proveden je s učenicima četvrtih razreda, polaznicima izvannastavne aktivnosti eTwinneri, projekt Digital Citizen – How and Why s učenicima petog i šestog razreda, polaznicima izborne nastave informatike, a projekt Digital Citizenship s učenicima osmog razreda, također polaznicima izborne nastave informatike.

Posebno ističemo eTwinning projekt Zero-One za koji je Europsku oznaku kvalitete dobilo svih pet partnera. Osim naše škole, to su još Georgia Lascaris (1st Primary School of Metamorfosi) i Irene Papadopetraki (8o Dimotiko Kifissias) iz Grčke, te Bilge Varel (Aydın 100. Yıl Atatürk Ortaokulu) i Elif Şimşek (Tekkeköy İmam Hatip Ortaokulu) iz Turske.

eTwinning EQL Zero-One

Učenicima koji su sudjelovali u eTwinning projektu Zero-One u četvrtak, 26. listopada 2017. podijelili smo Oznake kvalitete za učenike (Pupil Quality Label).

eTwinning Pupil Quality Label Zero-One

Za eTwinning projekt Digital Citizen – How and Why Europsku oznaku kvalitete dobilo je još troje partnera, Zahide Akyüz (Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi) iz Turske, te Cecilia Vicoveanu (Palatul Copiilor ) i Anamaria Corina Golumbeanu (Scoala Gimnazială "Ion Ţuculescu") iz Rumunjske.

eTwinning EQL Digital Citizen - How and Why

Za eTwinning projekt Digital Citizenship Europsku oznaku kvalitete dobila je i Andromachi Pieridou (Gymnasium Kokkinochorion "Panos Ioannou") iz Cipra.

eTwinning EQL Digital Citizenship

OŠ Vladimira Nazora Pribislavec u eTwinning se uključila školske godine 2012./2013. te je od tada do danas rad škole više puta zapažen i prepoznat kao izvrstan na europskoj razini. eTwinning oznake kvalitete daju se učiteljima s izvrsnim eTwinning projektima i potvrđuju da je projekt zadovoljio određene nacionalne i europske standarde. Europska oznaka kvalitete je druga oznaka uspjeha, a dodjeljuje se samo jednom godišnje i njena dodjela objavljuje se na eTwinning portalu. Kako bi eTwinning projekt zavrijedio Europsku oznaku kvalitete, trebaju biti ispunjena sljedeća tri uvjeta: projekt su za dodjelu Europske oznake kvalitete predložile najmanje dvije nacionalne službe za podršku; svaka nacionalna služba za podršku predlaže maksimalno 30% projekata prijavljenih za nacionalnu oznaku kvalitete; najmanje su dva projektna partnera osvojila nacionalnu oznaku kvalitete.

Više o navedenim projektima:

Zero-One

Digital Citizen – How and Why

Digital Citizenship

TwinSpace:

Zero-One

Digital Citizen – How and Why

Digital Citizenship

Više o eTwinningu u OŠ Vladimira Nazora Pribislavec možete pronaći na školskim mrežnim stranicama, stranici eTwinning.

članak na Portalu za škole

objavio: Iva Naranđa   datum: 26. 10. 2017.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

FEAD plakat.pdf