Opća uredba o
zaštiti podataka

eTwinning u našoj školi

Connecting Europe

Naša škola je od školske godine 2012./2013. uključena u tri eTwinning projekta u kojima sudjeluju učenici i nastavnici iz svih europskih zemalja.
Voditelj, inicijator i koordinator ovih triju projekata je Aleksandra Đurić, učiteljica povijesti u našoj školi.

Ovdje predstavljamo projekt u kojem je službeni jezik engleski, a zove se Connecting Europe.

Connecting Europe je međunarodni projekt u kojem je sudjelovalo nekoliko članica Europske unije. Projekt u Republici Hrvatskoj je vodila Aleksandra Đurić, učiteljica povijesti u našoj školi. Njezina zadaća bila je koordinacija rada nastavnika, komunikacija s europskim kolegama, pisanje razvoja aktivnosti i podjela zaduženja te sudjelovanje u izradi vremenika projekta s ostalim europskim kolegama. Isto tako, povezivala je učenike Škole s drugim europskim vršnjacima i nadzirala, radila diseminaciju i valorizaciju.

Cilj projekta je bio upoznavanje drugih zemalja, kultura, običaja i jezika, a istovremeno i vježbanje engleskog jezika. Dakle, učenici su povezivanjem s ostalim učenicima u Europi i slanjem razglednica učili o drugim europskim državama, njihovim običajima. Nadalje, učili su prihvaćati različitosti te razvijati osjećaj multikulturalnosti. Učenici su kroz zastupljene i već postojeće nastavne predmete usvajali znanja, informatičke vještine, učili bolje izražavanje na svom  i engleskom jeziku.

U projekt su bili uključeni učenici koji su za to pokazali zanimanje, a najviše učenici čije je znanje engleskog jezika na najvišoj razini budući da je službeni jezik projekta bio engleski. Nekoliko učenika petih, sedmih i osmih razreda pisali su pisma i tada ih slali u zemlje koje su uključene u projekt. Zauzvrat su primali razglednice iz tih zemalja koje možete vidjeti na ovoj karti.

Naša razglednica je jedinstvena budući da je originalno djelo naših učenika i učitelja. Slike na pribislavskoj razglednici dio su radova fotografske grupe koju je vodila Miroslava Novak. Razglednica je likovno ostvarenje i zajednički trud učiteljica likovne kulture Blaženke Križan i učiteljice informatike Ive Naranđe. Tekst na razglednici je zajedničko djelo učenika i učiteljice povijesti Aleksandre Đurić, dok je za prijevod na engleski jezik i lektoriranje teksta na stranom jeziku zaslužna učiteljica engleskog jezika Silvija Đuran.

Svima zahvaljujemo na uključenosti u projekt i na velikom trudu koji je bio uložen u ovaj projekt te se nadamo suradnji na drugim projektima.

NAŠE RAZGLEDNICE:

objavio: Iva Naranđa ALEKSANDRA ĐURIĆ   datum: 13. 3. 2013.

Udžbenici 2020./2021.

MZO - Vijesti