Datum objave: 10. prosinca 2025.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Učenici prikupili donacije za Odjel neonatologije – humanost na djelu

Povodom blagdana Svetog Nikole i nadolazećih blagdana, učenici i djelatnici osnovne škole Vladimir Nazor Pribislavec uključili su se u humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za Odjel neonatologije Županijske bolnice Čakovec, organiziranu u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Čakovec.

Tijekom proteklih dana – u četvrtak, petak i ponedjeljak – učenici su zajedno sa svojim roditeljima donosili higijenske potrepštine koje su trenutno najpotrebnije bolničkim odjelima: dječje šampone i kupke, kreme za pelensko područje, vlažne maramice za bebe te kremice za nježnu kožu i sprej za oštećenu dječju kožu.

Danas su učenici s ponosom predali prikupljene donacije predstavnici Gradskog društva Crvenog križa. Zahvalila im je na velikom odazivu i naglasila kako će sva prikupljena pomoć već ovih dana biti proslijeđena Odjelu neonatologije, gdje će biti od velike koristi za najmlađe pacijente i njihove roditelje.

Odziv djece i roditelja bio je odličan, a količina prikupljenih donacija još je jednom pokazala koliko zajednica može biti snažna kada se okupi oko zajedničkog cilja – pomoći onima kojima je to najpotrebnije.

Škola zahvaljuje svim roditeljima, učenicima i djelatnicima koji su sudjelovali u ovoj plemenitoj akciji, darujući ne samo potrepštine, nego i toplinu, dobrotu i podršku onima koji se svakodnevno brinu o našim najmanjima.

vjeroučiteljica Miroslava

Skip to content