Radovi učenika 1. - 4. razreda

ŽUTA PRIČA

Zmajić Ze-Ze živi u Zelengradu. Tamo je sve zeleno. Svi uživaju u zelenoj boji. Zmajiću je jednoga dana postalo dosadno, a i mama je vikala na njega jer nije odnio na pranje svoj zeleni tanjur. Ze-Ze se spustio u podrum i otvorio djedovu staru zelenu škrinju.

Što je bilo dalje? Pozovi maštu i napiši ZELENU PRIČU do kraja.

Evo kako su učenici 3.B završili započetu priču.

ZELENA PRIČA

Unutra je bilo nešto prekrasno. Bili su to zlatni i srebrni pehari. To je vrijedilo jako puno, pa ih je odnio u svoju zelenu sobu da ih ima za uspomenu na svog djeda koji je bio najbolji košarkaš u zelenom klubu. Ze-Ze je pronašao još jednu zelenu djedovu škrinju. U škrinji je bila jedna boca, a u boci karta. Ta karta vodila je do jednog crnog križa. Ze- Ze je došao do tog križa i iskopao je do zemlje, pa je još dalje kopao i našao je zelenu kutiju. U telenoj kutiji bilo je jedno zeleno pismo. Ze-Ze je otvorio to pismo i u pismu je pisalo:
Dragi Ze-Ze !
Znali smo da si radoznao i da ćeš ti pronaći ovo pismo, pa smo ga napisali samo za tebe:
UVIJEK SLUŠAJ RODITELJE I NEMOJ NIKADA NAPRAVITI NEŠTO LOŠE. SVIMA BUDI DOBAR PRIJATELJ!
Tvoji djed i baka

Lucija Lesjak, 3.B

A u škrinji je bilo svega i svačega. Ze- Ze je bio jako oduševljen i počeo je vaditi stvari van. Prvo je izvadio veliku sliku sa zelenim okvirom na kojoj su bili njegovi djed i baka. Zatim je izvadio zeleni kišobran i djedovu zelenu lulu. Zatim je izvadio zelenu šalicu koja mu se jako sviđala i uzeo ju je da pije iz nje. Zatim ga je mama zvala na večeru. Brzo je sve spremio u škrinju i zaključio da će se uvijek doći igrati kada mu bude dosadno.

Marko Okreša, 3.B

Zmajić Ze- Ze živi u Zelengradu. Tamo je sve zeleno. Svi uživaju u zelenoj boji. Zmajiću je jednoga dana postalo dosadno, a i mama je vikala na njega jer nije odnio na pranje svoj zeleni tanjur. Ze -Ze se spustio u podrum i otvorio djedovu staru škrinju. A u škrinji su bila tri medvjeđa zuba. Tako se preplašio da je bacio jedan ormar koji je bio iza njega. Počeo je vikati. Tako je jako vikao da je mama odmah dotrčala. Dok je došla brzo ga je upitala: Sine, što tako vičeš? Ze -Ze odgovori: Pao je ormar na mene. Dok je mama podigla ormar Ze -Ze se odmah makne, a mami isklizne ormar iz ruku i padne na pod. A tamo iza je bio tajni prolaz u nebo gdje je djed. I mama ode pogledati vidjela je djeda i zagrli ga. Onda su se dobro najeli i otišli spavati.

Luka Mihalic, 3.B

objavio: Iva Naranđa Katarina Mihalic Anica Trstoglavec   datum: 11. 11. 2009.