radovi učenika - šk. god. 2008.-2009.

MOJA NAJ OBITELJ

Radovi učenika 2.b razreda, učiteljica Katarina Mihalic.

MOJA NAJ OBITELJ

U mojoj obitelji ima pet članova: tata Dragutin, mama Đurđica, sestra Ivana, brat Dino i ja - Lucija. Najniža sam ja, najviši je moj brat Dino. Ja sam i najveća pričalica. Najveća spavalica je tata- spava do 12 sati, kad je dežuran u noći. Najljepše pjeva moja mama. Kad kuha i čisti po cijeloj kući čuje se lijepa međimurska pjesma. Najurednija sam ja, uvijek pospremim sve svoje stvari. Ja i najljepše crtam- od svih njih ja najljepše nacrtam auto i žirafu.
Najljepše se igram s mojom sestrom Ivanom. Ona se i najljepše obuče i našminka.
Najljepše mi je kad me moj brat Dino vodi na toplu čokoladu. Najviše se nasmijem njegovim šalama, on me i najviše zeza.
Najljepši dani sa obitelji su mi za Božić i Novu godinu.
Najljepše mi je zato jer smo svi na okupu. Ivana i Dino dođu doma iz Zadra gdje studiraju i jako je veselo.

Lucija Lesjak, 2.B

Članovi moje obitelji su mama Anamarija, tata Kristijan i brat Luka. Ja sam Lukin brat blizanac Matej. U našoj obitelji nas je četvero. Najviši je tata- visok je kao voćka. Najviše rade tata i mama da zarade puno novaca. Najmirnija je mama jer smo jako dobri. Najviše spavam ja jer jako volim spavati. Sa svojom obitelji mi je najljepše na Božić zbog poklona. Najviše na svijetu volim svoju obitelj!

Matej Mihalic, 2.B

Moja obitelj ima četiri člana. Prezivamo se Vadlja. Živimo u Pribislavcu. Moja sestra zove se Leona. Moj tata zove se Miljenko. Moja mama zove se Milica. Najviši je tata, on i najviše jede. Najviše spava mama- nekad zna spavati i do 11 sati. Najviše priča Leona. Najljepše pjeva mama. Volim kad mi mama pjeva pjesme koje volim .Najsretniji sam bio kad se rodila Leona. Ja volim svoju obitelj.

Franko Vadlja, 2.B

Predstavit ću vam svoju obitelj. Nas u obitelji ima četiri. Roditelji mi se zovu Ivana i Nenad, brat Filip, a ja sam David.
Najviši u obitelji je tata, visok je kao prozor, a najniži je Filip.
Najljepše pjevam ja-znam sve školske pjesme. Najljepše crta mama. Ona zna sve nacrtati.
Najviše spava tata. Može spavati do dvanaest. Najljepši dani sa mojom obitelji su mi na moru kad smo po cijele dane zajedno. Mi smo najljepša i naj obitelj na svijetu.

David Bašek, 2.B

Moja obitelj je zabavna i velika. U kući nas ima četvero. Ja se zovem Viktorija. Moja mama zove se Nataša. Tata se zove Viktor. Imam brata koji ima 4 godine, a zove se Stiven. Ja volim pjevati, igrati se, bojati i učiti. Tata voli gledati formulu i najviše radi u kući. Mama voli spavati do 10 sati. Moj brat voli se igrati, gledati crtiće i bojati.
Moja obitelj je dobra i složna. Jako je volim i želim da takva ostane.

Viktorija Srpak, 2.B

Moja mama meni i mojoj cijeloj obitelji peče najbolje kolače. Najviše volim slušati svog tatu kad svira trubu i pjeva. Moj brat Karlo je najbolji u sviranju bubnjeva. Svaki dan malo vježba, a ja ga slušam. Brat Mihael i ja smo najjači kad smo zajedno. Uvijek se svađamo. To je nešto najljepše, kaže moja mama. Jer tko se najviše svađa, taj se najviše voli.
To je moja najbolja i najjača obitelj koju ja najviše volim.

Lucija Kamenić, 2.B

Moja obitelj je velika. U kući nas ima pet. Moj tata se zove Milivoj, mama Suzana, brat Roland i sestra Stella. Za našu obitelj se brine tata. Tata nas vozi u školu, vodi nas u grad, dolazi nam na sastanke i igra se s nama, a mama nam pomaže oko zadaće, brine da smo čisti i da sve bude kako treba. Ja volim svoju obitelj, a najviše volim mog brata Rolanda koji ima 4 godine. Kada se iz škole vraćam kući on je radostan što me vidi jer se sa mnom igra cijeli dan. Moja obitelj je krasna i divna.

Karlo Knežević, 2.B

Mi imamo malu obitelj. Roditelji mi se zovu Aleksandra i Ivan. Ja sam njihovo dijete i zovem se Ria. Prezivamo se Horvat, mama se preziva i Mihalković. Najranije se budi tata, zato jer ide na posao u 6 sati. Ja mogu spavati do 12 sati kad nema nastave. Najviše pričam o svemu sa mamom jer tata više radi. Mama me vozi u plesnu školu. Sa tatom idem svake subote u grad i na nogometnu utakmicu. Kad smo svi doma jako rado idemo u šetnju ili na vožnju biciklom. Ja znam sve školske pjesme i najbolja sam pjevačica u obitelji. Najljepše crtam obitelj. Mama, tata i ja se jako, jako volimo!

Ria Horvat, 2.B

U mojoj obitelji ima nas četvero. Mama se zove Anamarija, tata Kristijan, brat Matej i ja. Ja se zovem Luka. U mojoj kući najmirniji je Matej. Najviši je tata- visok je kao vrata. Moja mama najljepše pjeva jer ima najljepši glas. Najljepše crta Matej jer je išao prošle godine na likovnu grupu. Najuredniji sam ja jer si pospremam sobu. Najljepši mi je dan bio dok smo se svi zajedno sanjkali. Sretan sam što imam takvu obitelj.

Luka Mihalic, 2.B

objavio: Iva Naranđa Katarina Mihalic Anica Trstoglavec   datum: 30. 10. 2008.