Opća uredba o
zaštiti podataka

NAŠI RADOVI - ŠKOLSKE PRIREDBE - POZORNICE
Estetsko uređenje škole

CILJEVI AKTIVNOSTI – pridonijeti razumijevanju društvenih i kulturnih pejzaža koje svaki pojedinac nastanjuje. Umjetnost značajno doprinosi razumijevanju jer umjetničko djelo odražava svijet putem metaforičke obrade. Sposobnost tumačenja ovoga svijeta uči se putem interpretacije umjetnosti, što čini temelj za inteligentne i moralno odgovorne postupke.
Razvijanje svijesti o vrijednosti vlastitog mišljenja i o potrebi uvažavanja tuđeg mišljenja, promicanje osjećaja za lijepo i za duhovnu dimenziju postojanja, razvijanje sposobnosti za društveni angažman te za neposredno i odgovorno sudjelovanje u demokratskom društvu.

NAMJENA AKTIVNOSTI – Razvijanje osjetljivosti na području likovne stvarnosti, vrednovanje sadržaja i ideja, otkrivanje estetičkih vrijednosti u motivu i izvedbi, vrednovanje i očuvanje okoliša i kulturne baštine, svjetske i nacionalne. Razvoj pozitivnog odnosa prema radu: aktivnost, inicijativnost, samostalnost, suradnja, timski rad.

NOSITELJ AKTIVNOSTI – škola, učenici /učenice i učiteljica likovne kulture.

NAČIN REALIZACIJE AKTIVNOSTI –  grupnim ili individualnim radom /izraditi dekorativne elemente/ osmisliti izgled školskih panoa te pozornice - vezano uz prigodne datume kao što su: Dani kruha, Blagdan Svih Svetih, Sveti Nikola, Božić, Valentinovo, Uskrs, Dan planeta Zemlje, Dan voda, Dan škole i slično.

VREMENIK AKTIVNOSTI – 01. rujna 2010. – 15. lipnja 2011.

DETALJNI TROŠKOVNIK – uramljivanje učeničkih radova, izrada fotografija, kolaž papir i druge različite vrste papira i ljepila, fotografije, novinski članci, sprejevi u boji, alu folije, posteri, pribadače, spajalice, plakati i markeri u boji. Ukupan iznos – 1000 kuna.

NAČIN VREDNOVANJA  I KORIŠTENJA REZULTATA VREDNOVANJA – foto – zapisom bilježi se kreativni pristup problematici uređenja interijera, koja se kronološki prati, mijenja, dorađuje, unapređuje I slično.

Učiteljica likovne kulture – Blaženka Križan

MLADI ESTETIČARI

Posjet izložbi Roberta Wrane - lipanj 2011.

AKTIVNI UČESNICI ESTETSKOG UREĐENJA ŠKOLE:

Primanja roditelja

MZO - Vijesti