CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

Ukupno: 191550
HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

Mali ekolozi i eTwinneri obilježili Dan planeta Zemlje

Učenici Osnovne škole Vladimira Nazora Pribislavec i ove su godine aktivno sudjelovali u aktivnostima povodom Dana planeta Zemlje koji se diljem svijeta obilježavao 22. travnja. Polaznici izvannastavnih aktivnosti Mali ekolozi (3. a razred, učiteljica Milica Vadlja) i eTwinneri (4. a razred, učiteljica Iva Naranđa) organizirali su nekoliko događanja u našoj školi.

Prvo događanje bila je prezentacija međunarodnog eTwinning projekta Let's do compost! koja je održana u petak, 20. travnja 2018. u holu škole, za učenike trećih i četvrtih razreda i njihove razrednice uz prigodno uređen pano na kojem su istaknuti neki od mnogobrojnih radova naših partnera iz Rumunjske, Grčke, Turske i Španjolske.

Dan planeta Zemlje 2018.

Slijedilo je obilježavanje Dana planeta Zemlje za sve učenike nižih razreda naše škole. U ponedjeljak, 23. travnja 2018. upoznali smo sve učenike nižih razreda s projektom kompostiranja.

Dan planeta Zemlje 2018.

Vrijedni Mali ekolozi izradili su plakate kako bi podučili svoje prijatelje i prezentirali im što mogu, a što ne mogu stavljati u kompost. Detaljnije su ih upoznali s kantom za bio-otpad gdje mogu ostavljati ostatke voća.

Dan planeta Zemlje 2018.

Nakon toga svi su učenici razredne nastave uz pomoć svojih učiteljica očistili školski okoliš i pri tome sakupili razne vrste otpada, ponajviše plastike. Budući da je ovogodišnja tema Dana planeta Zemlje upravo "Kraj plastičnom onečišćenju" (End Plastic Pollution), učenicima je ovom akcijom posebno skrenuta pozornost na problem zagađenja okoliša plastičnim materijalima te su potaknuti na promjene u ponašanju prema plastici.

Dan planeta Zemlje 2018.

Nadalje, eTwinneri su izradili edukativnu igru o kompostiranju koju će idući tjedan odigrati s učenicima 3. a razreda i podijeliti s eTwinning partnerima. Uređen je i eTwinning kutak u informatičkoj učionici gdje su izloženi neki od učeničkih radova.

Igra kompost

Više slika:

FOTO-GALERIJA

Priloženi dokumenti:
KOMPOST_igra_cro.pdf (361.17 KB)

objavio: Iva Naranđa Milica Vadlja Miroslava Novak   datum: 26. 4. 2018.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

EU Code Week 2018

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

uskoro

« Rujan 2018 »