CARNet Admin

Natjecanja i natječaji
Ispis statistike od 6. 5. 2011.

HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu dozvolu roditelja.

Dan digitalnog učenja – 22. veljače 2018.

Učiteljica informatike Iva Naranđa ove je godine našu školu uključila u obilježavanje Dana digitalnog učenja (Digital Learning Day) koji promovira uporabu digitalnih tehnologija u procesu učenja i pruža priliku obrazovnim institucijama i učiteljima da istaknu svoje primjere izvrsne i inovativne nastavne prakse koja koristi digitalnu tehnologiju u procesu učenja. Od početka drugog polugodišta učenici petog i šestog razreda uče programiranje u programskom jeziku Python. Nastava je izvođena kombinacijom klasične nastave u učionici i e-učenja, tzv. blended learning.

Dan digitalnog učenja - Digital Learning Day

Putem obrazovne društvene mreže Edmodo učenicima su svaki tjedan postajale dostupne nove prezentacije i vježbe. Na mrežnom sjedištu LearningApps učiteljica je izradila po 17 interaktivnih modula za učenje za peti i šesti razred koji se mogu koristiti kao dodatak nastavi za ponavljanje na kraju nastavnog sata, kao i za samostalno učenje kod kuće. Interaktivni moduli povezani su u cjelinu pomoću App Matrix modula te su tako svi zadaci za pojedini razred dostupni učenicima poveznicom koja im je postavljena na Edmodu. Svi moduli daju povratnu informaciju učeniku u realnom vremenu i omogućuju ponovno rješavanje. Učenici biraju vrijeme kada će učiti, zadatke rješavaju brzinom koja im odgovara, po želji ponovno pokreću prezentacije dostupne na Edmodu i interaktivne module na LearningApps te tako uče tempom koji im najbolje odgovara. Eventualna pitanja osim na satu mogli su uputiti učiteljici ili svojoj grupi putem Edmoda. Kako bi učiteljica mogla pratiti napredak učenika i statistiku razreda, kreirani su razredi unutar LearningAppsa.

Dan digitalnog učenja - Digital Learning Day

Ovaj način učenja omogućio je svim učenicima da usvoje osnovna znanja o programskom jeziku Python te steknu temelje za daljnje učenje programiranja u Pythonu i rad na problemskim zadacima u kojima trebaju samostalno napraviti program.

Dan digitalnog učenja - Digital Learning Day

Inicijativa Digital Learning Day potekla je od američkog udruženja The Alliance for Excellent Education (All4Ed) još 2012. godine, a ideja začeta u SAD-u brzo se proširila svijetom. Izraz digitalno učenje označava bilo koju vrstu nastavne aktivnosti koja uključuje upotrebu digitalne tehnologije s ciljem da se podrži proces učenja kod učenika. Digitalno učenje omogućava kvalitetniju nastavu, pristup interaktivnim materijalima, povratnu informaciju u realnom vremenu i mogućnost učenja neovisno o prostornim i vremenskim ograničenjima. Sve informacije o Danu digitalnog učenja mogu se pronaći na službenoj stranici digitallearningday.org.

pano u informatičkoj učionici

Dan digitalnog učenja - Digital Learning Day

objavio: Iva Naranđa   datum: 27. 2. 2018.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

FEAD plakat.pdf