OBILJEŽEN HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN U NAŠOJ ŠKOLI

U utorak, 12.9.2017. učenici naše škole priključili su se obilježavanju Hrvatskog olimpijskog dana.

Učenici razredne nastave HOD su obilježili sportskim aktivnostima u dvorani Društvenog doma zbog lošeg vremena. Učiteljica Ivana Mihalic započela je aktivnosti međusobnom interakcijom s učenicima o olimpizmu, o simbolu bijele majice te o važnosti bavljenja sportom. Učenici prvih razreda snage su odmjerili u štafetnim igrama dok su učenici drugih, trećih i četvrtih razreda odigrali graničare. Kako je u olimpizmu važan „fair play“ i poštena borba, svi su bili pobjednici te su međusobno nagrađeni zajedničkim pljeskom.

Učenici predmetne nastave obilježili su Olimpijski dan na satu tjelesne i zdravstvene kulture nakon skraćene nastave. Svi su se zajedno prošetali od školskog igrališta do sportske dvorane. U dvorani je nakon kratkog uvoda i deset minutnog zagrijavanja slijedilo međurazredno natjecanje u odbojci gdje je svaki razred u mješovitoj postavi (djevojčice i dječaci) uz vodstvo razrednika dao svoj maksimum i uz glasno navijanje i bodrenje ostalih razreda pokušao pobijediti. Čestitke svim pobjednicima, ali i onima koji ovaj put nisu bili toliko uspješni jer kao što je i u uvodu učenicima bilo napomenuto; nije bitno pobijediti bitno je sudjelovati!

EU Code Week 2018

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

uskoro

« Rujan 2018 »