Učenica Leona Vadlja osvojila srebrnu plaketu na natječaju Eko-fotka

Na natječaju Eko-fotka rad učenice Leone Vadlja, 7.a. („Više cvijeća, manje smeća“) osvojio je izvrsno 2. mjesto (srebrnu plaketu), a radovi Anje Šmitran, Maje Gašparlin i Ane Lesar, učenica sedmog razreda, pohvaljeni  su i  postavljeni na izložbi  u OŠ Ferdinandovac.

U okviru međunarodnog programa Eko-škola provodi se i projekt EKO-FOTKA. To je natječaj za učeničku eko-fotografiju koji se raspisuje na razini svih osnovnih škola Republike Hrvatske. Pokrovitelj je tog projekta Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Svrha je projekta poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu, te osvješćivanje potrebe da je pojedinac dužan živjeti u suglasju s prirodom. Projekt se počeo provoditi u školskoj 2001./2002. godini i od tada ga svake godine redovito organizira OŠ Ferdinandovac.

Ove godine tema je bila:

a) Ovo raduje našu majku prirodu

b) Ovo nanosi bol majci prirodi.

Učenici su mogli svoje radove slati na bilo koju od ovih tema. Kao svake godine, tako i ove, učenice OŠ Vladimira Nazora Pribislavec koje pohađaju Foto-grupu, uključile su se u ovaj natječaj sa svojim fotografijama, pod mentorstvom vjeroučiteljice Miroslave Novak.

Ponosni smo na učenice jer je to za njih i našu školu veliki uspjeh, pogotovo zato jer smo svake godine dobitnici plaketa. Tako smo osvojili dvije brončane i jednu srebrnu plaketu. A sad krećemo u lov na zlatnu. Učenicama želimo puno dobrih fotografija i „dobro oko".

Eko-fotka Leona Vadlja

Leona Vadlja

Priloženi dokumenti:
LEONA_VADLJA_VISE_CVIJECA_MANJE_SMECA.jpg (3.25 MB)

objavio: Iva Naranđa Miroslava Novak Ivanka Novak   datum: 13. 6. 2017.

« Listopad 2017 »